top of page

ОСВЕЖУВАЊЕ • РЕЛАКСИРАЊЕ • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА

Со врвни есенцијални масла

 

Овие бомби за капење со луксузен потпис се совршен додаток за вашето капење. Опуштете се и уживајте во неверојатниот мирис и сите природни состојки, кои ќе ја направат вашата кожа мека и негувана. Нашите ароматерапевтски бомби за капење се одликуваат со ексклузивна формула што овозможува бомбите за капње да пловат, нуди брза ротација и лудо лебдење на површината на водата за да ги возбуди сетилата и да додаде малку возбуда. Тие целосно ќе се растворат и секоја бомба за капење испушта уникатна арома.

ЛАБАРАТОРИСКИ ТЕСТИРАНО ВО СЕРТИФИЦИРАНА ЛАБОРАТОРИЈА:   Овој  производот е хемиски и микробиолошки тестиран. Производот поседува здравствен сертификат и проценка за здравствената безбедност.

Ароматерапија БОМБА ЗА КАПЕЊЕ

SKU: 00400100
ден291,00Price
  • Наполнете ја кадата со прилично топла вода и вметнете ја бомбата за капење. Оставете ја бомбата за капење да започне со газирана реакција и да влезе во кадата. Уживајте!

  • Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Kaolin, Potassium Bitartrate, Sodium Laureth Sulfate, Isopropyl Alcohol, Zea Mays,  Fragrance, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Polysorbate 80, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Menthol, C.I. 77019, C.I. 77891, C.I. 77007, C.I. 77288, C.I. 77861, C.I. 77491.

bottom of page