top of page

Златен серум за лице, создаден во комбинација на најдобрите природни растителни масла и активни состојки кои имаат одлични антиоксидативни својства, кои, освен што имаат заштитна улога кога пенетрираат во епидермисот, имаат и главна улога во борбата со слободните радикали и спречување на предвременото стареење на кожата. Формулата обезбедува совршен баланс на линолејска, алфа-линолејска и олејска киселина, збогатена со витамин А во форма на бета-каротин и витамин Е.

 

ФУНКЦИИ:

• Поддржува хармонизација на липидниот профил на кожата

• Ја зајакнува природната способност на кожата да ја задржува влажноста

• Ја подржува природната одбрана на кожата преку неутрализирање на слободните радикали

• Го подобрува изгледот на кожата и младешкиот сјај

• Го забрзува зараснувањето на раните

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА ФОРМУЛА:

• 97,7% природни состојки

• Содржи лесни масла

• Лесно се апсорбира

• 3 активни состојки

• 11 природни хранливи масла, 1 путер, 1 есенцијално масло, сквалан

• Некомедогена (не ги затнува порите)

• Без конзерванси, силикони и минерални масла

• Балансиран липиден профил

• Стаклено шише кое може да се рециклира, со УВ заштита

• Нежен свеж цитрус мирис

• Формулата не содржи ретиноли

 

ЛАБАРАТОРИСКИ ТЕСТИРАНО ВО СЕРТИФИЦИРАНА ЛАБОРАТОРИЈА: Овој производот е хемиски и микробиолошки тестиран. Производот поседува здравствен сертификат и проценка за здравствената безбедност

 

ПОГОДЕН ЗА: нормална, сува, лушпеста и чувствителна кожа

GOLD- маслен серум за лице со А+Е витамини I Коензим Q10

SKU: 00900100
ден944,00Price
 • АПЛИКАЦИЈА: НОЌ

  УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА:

  ЧЕКОР 2: Дозирајте неколку капки масло на дланката и нанесете го на лицето, вратот и деколтето. Продолжете со масирање длабоко во вашата кожа со кружни движења.

  ЧЕКОР 1: Чистење

  ЧЕКОР 2: Негување

  ЧЕКОР 3: Навлажнување

  ЧЕКОР 4: Крема за сончање (САМО ДНЕВНА рутина)

bottom of page