top of page

HYALURONIC Pure е напредна формула, која во својот состав, комбинира хијалуронска киселина со ниска молекуларна тежина и хијалуронска киселина со висока молекуларна маса, колаген и пантенол. Составот е збогатен со екстракт од краставица, кој се смета за еден од најдобрите ботанички екстракти што обезбедува длабока хидратација на кожата и глицерил каприлат, кој има докажано дејство како средство за регенерација на кожата со големи емулиентни и навлажнувачки својства за кожата. Оваа уникатна формула обезбедува максимална хидратација на кожата, ја зголемува нејзината влажност и благодарение на оваа функција, во голема мера го намалува појавувањето на фини линии и брчки.

ФУНКЦИИ:

• Помага да се балансира нивото на влажност на кожата

• Додава влажност на сувата, уморна и безживотна кожа

• Ги намалува фините линии и брчките

• Го стимулира производството на колаген во кожата

ИНФОРМАЦИИ ЗА ФОРМУЛАТА:

• Не содржи масла

• Лесна формула која брзо се апсорбира

• 5 активни состојки

•Комбинирање на HMW (високомолекуларна) и SMW(нискомолекуларна) хијалуронска киселина

• Не содржи природни или синтетички полимери

•Без парабени, фталати, сулфити, сулфати и минерални масла

• Сеопфатен (hurdle) пристап при конзервирање на производот

• Стаклено шише кое може да се рециклира, со УВ заштита

• Без мирис

ЛАБАРАТОРИСКИ ТЕСТИРАНО ВО СЕРТИФИЦИРАНА ЛАБОРАТОРИЈА:   Овој  производот е хемиски и микробиолошки тестиран. Производот поседува здравствен сертификат и проценка за здравствената безбедност.

ПОГОДЕН ЗА:

Сите типови кожа. Препорачано за дехидрирана кожа

АПЛИКАЦИЈА: ДЕН/НОЌ

HYALURONIC Pure- Advanced Hydro Complex Facial Serum, Triple Hydration Method

SKU: 00700100
ден1.470,00Price
 • АПЛИКАЦИЈА: ДЕН/НОЌ

   

  Упатства за употреба:

  ЧЕКОР 2: Дозирајте неколку капки од серумот на вашата дланка и нанесете го на лицето, вратот и деколтето. Продолжете со масирање длабоко во вашата кожа со кружни движења.

  ЧЕКОР 1: Исчистете

  ЧЕКОР 2: Негувајте

  ЧЕКОР 3: Навлажнете

  ЧЕКОР 4: Нанесете крема за сончање (САМО ДНЕВНА рутина)

bottom of page