top of page

HYDRA Pure е единствена формула која помага во одржување на рамномерна, помазна, помлада кожа и се бори против фините линии и брчки со тројна хидратација и антиоксиданси. Оваа формула за подмладување се одликува со специјално формулиран ресторативен хидратациски комплекс со алантоин, пантенол, хијалуронска киселина, хранливи ботанички екстракти, богат е со витамини и антиоксиданси. Доволно нежна за сите типови на кожа.

 

ФУНКЦИИ:

• Моментално зголемена хидратација на кожата

• Намалување на изгледот на дамките од сонцето, брчките и фините линии

• Ја измазнува кожата

• Ја подобрува безживотната кожа за да и даде младешки сјај.

• Стимулира раст на нови клетки

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА ФОРМУЛА:

• Ниска содржина на масло (само 8% масла)

• Лесна формула која брзо се апсорбира

• 5 активни состојки

• 5 природни масла и путери

• Некомедоген (не ги затнува порите)

• Без парабени, фталати, сулфити, сулфати и минерални масла

• Сеопфатен (hurdle) пристап при конзервирање на производот

• Стаклена тегла што може да се рециклира, заштитена со УВ

• Нискоалергена нежна пријатна арома

 

ЛАБАРАТОРИСКИ ТЕСТИРАНО ВО СЕРТИФИЦИРАНА ЛАБОРАТОРИЈА: Овој производот е хемиски и микробиолошки тестиран. Производот поседува здравствен сертификат и проценка за здравствената безбедност

 

ПОГОДЕН ЗА: сите типови кожа. Препорачано за дехидрирана кожа

HYDRA Pure- Напредна крема за хидратација на лице- Метод на тројна хидратација

SKU: 00200100
ден1.664,00Price
 • АПЛИКАЦИЈА: ДЕН/НОЌ

  ЧЕКОР 3: Нанесете мала количина од кремот за лице на лицето, вратот и деколтето. Продолжете со масирање длабоко во вашата кожа со кружни движења.

  ЧЕКОР 1: Чистење

  ЧЕКОР 2: Негување

  ЧЕКОР 3: Навлажнување

  ЧЕКОР 4: Крема за сончање (САМО ДНЕВНА рутина)

bottom of page