top of page

Белата каолин глина е одлична козметичка глина која има антитоксични, антисептички, бактерицидни својства и промовира регенерација на ткивата. Ефикасно ја чисти кожата, го олеснува воспалението, ја стимулира регенерацијата на клетките и ги заситува со кислород, апсорбира токсини и други штетни материи од површината на кожата, ја омекнува кожата, го подобрува тенот, ја заситува кожата со корисни минерали, промовира формирање на колаген, што им дава еластичност на ткивата.

Белата каолин глина на Eve's Garden е хемиски и микробиолошки тестирана и не содржи траги од тешки метали или патогени бактерии, што ја прави една од најчистите козметички глини добиени од природни наоѓачишта и содржи висок процент на силициум диоксид и каолинит. Производот е еден од ретките на пазарот, кој има проценка на здравствената безбедност и здравствен сертификат!

 

ПРИДОБИВКИ:

Помага во минимизирање на порите

Ефикасно ја чисти кожата

Ја омекнува кожата

Го абсорбира вишокот себум

Го ублажува воспалението

 

ЛАБАРАТОРИСКИ ТЕСТИРАНО ВО СЕРТИФИРАНА ЛАБОРАТОРИЈА: Овој производот е хемиски и микробиолошки тестиран. Производот поседува здравствен сертификат и проценка за здравствената безбедност

 

ПОГОДНА ЗА: Сите типови кожа. Се препорачува за нормална, сува, кожа подложна на перутање и чувствителна кожа.

БЕЛА КАОЛИН ГЛИНА- Против-воспалителна и прочистувачка маска за лице

SKU: 00300100
ден279,00Price
  • ПРИМЕНА: 1-2 пати неделно

     

    НАЧИН НА УПОТРЕБА:

    Измешајте 1 лажица глина со 2 лажици вода, хидросол или масло од јојоба додека не добиете еднолична паста. Нанесете на местото што сакате да го третирате и исплакнете по 10 минути.

  • Каолин

bottom of page