top of page

Premium Face Lift е единствена формула идеална за заживување на изгледот на старата и уморна кожа. Овој чудотворен крем за лице дава одлични резултати обезбедувајќи цврстина и затегнатост на кожата. Кремата го подобрува изгледот на фините линии, брчките и подуениот изглед, како и затегнување и подигнување на олабавената кожа. Premium Face Lift игра витална улога во хидратација и тонирање на кожата, истовремено поддржувајќи го производството на колаген и обезбедувајќи долгорочно зачувување на влажноста на кожата.

Оваа фонтана на младоста е резултат на обемни истражувања во областа на козметичкото инженерство и комбинација на состојки со високи перформанси како Ресвератрол, кој е најпотентниот антиоксиданс (7 пати попотентен од витамин Ц), кожни пептиди и моќни екстракти.

ФУНКЦИИ:

• Ја подржува природната одбрана на кожата со неутрализација на слободните радикали

• Ја намалува појавата на дамки и видливи знаци на стареење,

• Обезбедува ефект на затегање

• Го подобрува на изгледот на кожата давајќи и сјај и цврстина.

• Го стимулира растот на новите клетки

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА ФОРМУЛА:

• Богата кремаста текстура

• 10 активни состојки

• 1 моќен ботанички екстракт

• 5 природни масла и путери

• 5 антиоксиданси

•Без парабени, фталати, сулфити, сулфати и минерални масла

• Сеопфатен (hurdle) пристап при конзервирање на производот

• Стаклена тегла што може да се рециклира, со УВ заштитa

• Нежна луксузна арома

 

ЛАБАРАТОРИСКИ ТЕСТИРАНО ВО СЕРТИФИЦИРАНА ЛАБОРАТОРИЈА:   Овој  производот е хемиски и микробиолошки тестиран. Производот поседува здравствен сертификат и проценка за здравствената безбедност

 

ПОГОДНА ЗА: сите типови кожа. Високо препорачливо за зрела кожа и кожа склона на хиперпигментација.

HIGH PERFORMANCE CREAM- PREMIUM FACE LIFT

SKU: 01100100
ден2.487,00Price
 • АПЛИКАЦИЈА: ДЕН/НОЌ

  ЧЕКОР 3: Нанесете мала количина од кремот за лице на лицето, вратот и деколтето. Продолжете со масирање длабоко во вашата кожа со кружни движења.

  ЧЕКОР 1: Чистење

  ЧЕКОР 2: Негување

  ЧЕКОР 3: Навлажнување

  ЧЕКОР 4: Крема за сончање (САМО ДНЕВНА рутина)

bottom of page